saç dökülmesine en etkili çözüm doğal saç bakım maskeleri doğal saç bakımları
Pordit Bitkisel Şampuan Saç Bakım Seti

   Vitrin Kayıtlar

   Sayfalar
İletişim Bilgileri
   Detay
saç dökülmesine en etkili çözüm doğal saç bakım maskeleri doğal saç bakımları
Kayıt No : 415
Ekleme Tarihi :
İzlenme : 975
Sipariş : 0 212 5095090 | 0 532 5536095

 
 • Açıklama

 

Pordit Bitkisel Saç Bakım Seti Nedir ?
 

   Podit Firmamız Ciddi Girşimlerde Bulunarak saç dökülmesini önleyen formül geliştirdi vebunu şampuanda uyguladı. Formülün en önemli bitkisinin sarımsak olması hayli dikkat çekerken, Pordit adını veridiğimiz Bitkisel Şampuan ilgililerden büyük rağbet görüyor.

Saçın büyüme döngüsü belli başlı aşamalardan oluşur: Bir saç kökü 6  yıllık süre boyunca hızlı bir büyüme yaşar, ardından 6 aylık bir süre dinlenme evresine geçer, bu sırada saç artık uzamaz. Bundan sonraki evrede ise saç dökülür. Bu sürecin sonunda eski saç telinin yerini yeni bir saç teli alır. İlk evre olan büyüme evresinde saç teli ayda 1 – 1,5 santimetre kadar uzar.

Ancak saç telinin bu sağlıklı döngüsü bazen belli başlı sebeplerden ötürü sekteye uğrar: Saç dökülmesinin en yaygın sebepleri yetersiz veya dengesiz beslenme, ilaçların yan etkileri, aşırı stres, hormonal bozukluklar veya bazı hastalık türleridir.

Pordit  Şampuan, saç dökülmesi problemi yaşayan ya da daha sağlıklı saçlara kavuşmak isteyen kişiler için geliştirilmiş ve dermatolojik olarak test edilmiş bitkisel içerikli bir şampuandır. İçeriğindeki doğal bileşenler sayesinde düzenli kullanıldığı takdirde: 

·         Saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur.

·         Kepek oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

·         Saçlı deriyi derinlemesine temizler. Temizlenen saç derisi ve saç kökleri hava alır.

·         Saçlı derinin florasını dengeleyerek sağlıklı bir saçlı deri oluşturur.

Bu Reklam Filmini İzleyebilmeniz İçin Flash Player 9 veya Daha Yüksek Bir Sürüm Yüklemeniz Gerekiyor.


Pordit bitkisel şampuan Set kullanma Talimatı ! 1. Aşama Pordit Bitkisel Serum: Pordit Bitkisel Serum' u, kuru saç diplerine püskürterek iyice yediriniz. Saça değil, saç diplerine püskürterek 15 dk. ile 30 dk. süre ile saçınızda bekletiniz. Serum saçınızda kuruduktan sonra ılık su ile durulayınız.

2. Aşama Pordit Bitkisel Şampuan: Pordit Bitkisel Şampuan ile 3 defa saçınızı yıkayınız. Birinci yıkama saçınızdaki kirliliği temizler. İkinci yıkama saç kök hücrelerinizin yağ oranını temizler ve dengeler. Üçüncü yıkamada ise bolca köpük yapıp, köpüğü saçınızda 10 dakika bekletiniz ve sonra iyice durulayınız ve kurulayınız.

3. Aşama Pordit Bitkisel Solüsyon: Saçınızı şampuanla yıkadıktan sonra bir havlu yardımıyla kurulayınız ve Pordit Bitkisel Solüyonu, saç diplerine püskürterek saçınızda bekletiniz. Bir daha ki kullanıma kadar saçınızı yıkamanıza ve saçınızda kalmasında bir sakınca olmamakla beraber, bu işlem Pordit Bitkisel Solüsyon' un etkisini artırır. Pordit Bitkisel Şampuan Seti ile bu işlemi iki günde bir mutlaka tekrarlayınız. Pordit Bitkisel Şampuan, 8 aylık Kullanım gerektiren bir üründür. 8 aylık Kullanım için 4 set Kullanım yeterlidir . 

 

 

Pordit Bitkisel Şampuan Faydaları Nelerdir //

 

Pordit  Şampuan, saç dökülmesi problemi yaşayan ya da daha sağlıklı saçlara kavuşmak isteyen kişiler için geliştirilmiş ve dermatolojik olarak test edilmiş bitkisel içerikli bir şampuandır. İçeriğindeki doğal bileşenler sayesinde düzenli kullanıldığı takdirde: 

·  Saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur.

·  Kepek oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

·  Saçlı deriyi derinlemesine temizler. Temizlenen saç derisi ve saç kökleri hava alır.

·  Saçlı derinin florasını dengeleyerek sağlıklı bir saçlı deri oluşturur. 

Pordit Şampuan 13 çeşit bitkisel yağ içerir. İçeriğinde kullanılan bitkisel yağların özellikleri kısaca aşağıda belirtilmektedir. 

 • Nigella sativa Oil ( Çörek otu yağı) : saçı besler, dökülmesini önler.
 • Sesamum indicum oil( Susam yağı) : Saçları nemlendirerek kırılmalarını engeller.
 • Sweet Almond Oil ( Badem Yağı) : Saç dökülmesini önlemeye yardımcıdır. Saç  diplerini nemlendirir.
 • Linseed oil ( Keten Tohumu yağı): Keten tohumu yağında bolca bulunan Omega–3 yağ asitlerinin saç ve tırnakların sağlıklı büyümesine etki  eder.
 • Apricot Kernel Oil ( Kayısı Yağı) : Saçların kurumasını engeller. Kurumuş saçları nemlendirir.
 • Bay laurel oil ( Defne yağı) :  Saç dökülmesini engeller.
 • Garlic Bulb Oil ( Sarımsak Yağı) : Saçların uzamasını hızlandırır.
 • Wheet Germ Oil ( Buğday Yağı ) : Kuru saçlara ihtiyacı olan nemi sağlar.
 • Olive Oil ( Zeytin Yağı) : Keratin proteinin oksidasyonunu önleyerek saçların yumuşak ve parlak kalmasını sağlar.
 • Hazel Seed Oil ( Fındık yağı) : saçı besler
 • Carrot Seed Oil ( Havuç Yağı) : saç derisinin bakımını yapar.
 • Peppermint Oil ( Nane Yağı ) : Saç diplerine ferahlık verir.
 • Jojoba Seed Oil (Jojoba Yağı ) : Saç derisini nemlendirir, bakımını yapar.

 Pordit şampuanın içinde bulunan sarımsak yağı , saç foliküllerinin ihtiyaç duyduğu maddelerce zengindir. Sarımsağın içinde bulunan aminoasitler, B1-B6 vitamini, C viitamini, çinko, folat, beta-karoten, kalsiyum, demir, kaffeik asit, potasyum, fosfor, selenyum, niyasin, kumarik asit, gereniol ve bir çok yararlı madde yeterince mevcuttur. Böylece saç hücrelerinin gereksinim duyduğu yardımcı besin kaynağı işlevi görmektedir. 

Son yıllarda, sarımsağın kozmetik ve hijyen sektöründe kullanımı revaç buldu. Bu kimyasal gıda boyası, kimyasal koku gibi maddeler değil, gerçek sarımsaktan yapılan şampuan kullanımının kafa derisine ve saça iyi geldiği gerçeğinden kaynaklanır. Sarımsak yağının faydaları bilimsel çevrelerde yaygın bilinmekte, sarımsak hapı, sarımsak çayı gittikçe yaygınlaşmaktadır.

 

PORDİT BİTKİSEL ŞAMPUAN ÖZELLİKLERİBütün kimyasal ya da bitkisel şampuanların genel formülü %70-80 su %15-20 kimyasal katkılar ve bir de %1-3-5 de her firmanın kendine özel diye çıkarttığı bitki özütleridir. 

Doğal Pordit şampuana gelince; içeriğinde %20 soğuk pres (kimyasal katkısız) bitkisel yağ ve ekstrakt bulunmaktadır.(çörek otu yağı, susam yağı, tatlı badem yağı, keten yağı, portakal yağı, jojoba yağı, havuç yağı, kayısı yağı, tarçın yağı, nane yağı) geri kalan polifenol özütü, bitkisel koruyucu ve diğer katkı maddeleri bulunmaktadır.

Su katkısız üretilen Pordit şampuan’ın içeriğinde %30-40 polifenol özütü bulunmaktadır. Bütün bitkilerin genel yapısında tedavi edici en önemli maddelerinden birisi polifenollerdir.Bütün bitkilerin içeriğinde ortalama maksimum %1-3,4 arasında polifenol bulunmaktadır. 

Polifenoller antiviral,antioksidant,antibakteriyel,antimikrobiyel,yara iyileştirme ve kollajen sentezi yapma yeteneği olan özel maddelerdir. Polifenoller antioksidan olarak insan vücudundaki çeşitli nedenlerle oluşmuş serbest radikalleri temizleme kabiliyetine sahiptirler. 

Polifenollerin etkilerinin maksimize edildiği bu formül sayesinde her türlü saç ve cilt sorununa hücre tamiri sayesindeçözüm getirmektedir. Su bazlı şampuanların maliyetleri ile Pordit gibi susuz şampuanın maliyetini kıyasladığımızda arada dağlar olmasına rağmen biz Pordit şampuanı aynı fiyata müşterilerimize sunuyoruz. 

Pordit Şampuan Serum Solusyon Özellikleri 
 

• Nigella sativa Oil ( Çörek otu yağı) : saçı besler, dökülmesini önler.
• Sesamum indicum oil( Susam yağı) : Saçları nemlendirerek kırılmalarını engeller.
• Sweet Almond Oil ( Badem Yağı) : Saç dökülmesini önlemeye yardımcıdır. Saç diplerini nemlendirir.
• Linseed oil ( Keten Tohumu yağı): Keten tohumu yağında bolca bulunan Omega–3 yağ asitlerinin saç ve tırnakların sağlıklı büyümesine etki eder.
• Apricot Kernel Oil ( Kayısı Yağı) : Saçların kurumasını engeller. Kurumuş saçları nemlendirir.
• Bay laurel oil ( Defne yağı) : Saç dökülmesini engeller ve saç diplerinde dezenfektan etkisi gösterir.
• Garlic Bulb Oil ( Sarımsak Yağı) : Sarımsak antiviral antifungal antibakteriyel özellikleri sayesinde saç derisindeki rahatsızlıkları giderir. Saçların uzamasını hızlandırır.
• Wheet Germ Oil ( Buğday Yağı ) : Kuru saçlara ihtiyacı olan nemi sağlar.
• Olive Oil ( Zeytin Yağı) : Keratin proteinin oksidasyonunu önleyerek saçların yumuşak ve parlak kalmasını sağlar.
• Hazel Seed Oil ( Fındık yağı) : saç kıran gibi saç derisi rahatsızlıklarını giderir.
• Carrot Seed Oil ( Havuç Yağı) : saç derisinin bakımını yapar.
• Peppermint Oil ( Nane Yağı ) : Saç diplerine ferahlık verir.
• Jojoba Seed Oil (Jojoba Yağı ) : Saç derisini nemlendirir, bakımını yapar.

 

PORDİT SERUM Serum saçı besleyerek güçlenmesini sağlar.
Saç tellerinin kalınlaşmasına yardımcı olur. Rahatsızlık vermeyen yumuşak bir dokuya sahiptir.
pH değeri saç derisine uyumlu olup renklendirici içermez.

İçerikte bulunan bitkiler aşağıdaki gibidir:

Calandula officinalis extract ( Aynısafa ); Hassas ya da kırılgan saçlar ve saç derisinde kullanılmak için ideal olan aynisafa antiseptik, yatıştırıcı ve onarıcıdır.
Althaea officinalis ( Hatmi Çiçeği ) ; saç derisini onararak nemlendirir. Kepeklenmenin önüne geçer. 
Chamomilla recutita (Papatya ); Papatya suyu, deri döküntülerinde ve saç derisindeki kaşıntıların giderilmesinde etkilidir. Saçlara parlaklık verir. Papatya saç köklerini güçlendirir, dökülmesini önler, saç derisini derinlemesine temizler, saç köklerine kadar nüfus ederek saçı canlandırır. Papatya antiderzik etkisiyle özellikle hassas ciltlere iyi gelir..
Urtica dioica (ısırgan); Saçlara canlılık ve parlaklık verir. Saç dökülmesinin durdurulmasına yardımcı olur. Saçların gürleşmesini sağlar. saç derisinde oluşmuş kepeğin giderilmesinde yardımcı olur.
Salvia officinalis (Adaçayı) ; Adaçayı yağlı saçların fazla yağını alıp, deriyi temizler, ölü hücreleri yok eder, saç derisini canlandırır, saç dökülmesini önler derinlemesine temizlik 
Hamamelis virginiana ( Cadı Fındığı Ağacı ); Saçta yağ salgılanmasının düzenlenmesinde etkilidir. hassasiyet oluşumunu önler. Ciltte kan dolaşımını hızlandırır. 
Hedere helix (Sarmaşık Yaprağı ); Saç köklerini güçlendirir, saç dökülmesi önler, saç derisini derinlemesine temizler, saç köklerine kadar nüfus ederek saçı canlandırır
Betula alba ( Huş Ağacı); Saçları güçlendirerek saç dökülmesi ve kepeği önler. 

 

PORDİT SOLUSYON  SOLUSYON saçı besleyerek güçlenmesini sağlar.
Saç tellerinin kalınlaşmasına yardımcı olur. Rahatsızlık vermeyen yumuşak bir dokuya sahiptir.
pH değeri saç derisine uyumlu olup renklendirici içermez. 

İçerikte bulunan bitkiler aşağıdaki gibidir:

Calandula officinalis extract ( Aynısafa ); Hassas ya da kırılgan saçlar ve saç derisinde kullanılmak için ideal olan aynisafa antiseptik, yatıştırıcı ve onarıcıdır.
Althaea officinalis ( Hatmi Çiçeği ) ; saç derisini onararak nemlendirir. Kepeklenmenin önüne geçer. 
Chamomilla recutita (Papatya ); Papatya suyu, deri döküntülerinde ve saç derisindeki kaşıntıların giderilmesinde etkilidir. Saçlara parlaklık verir. Papatya saç köklerini güçlendirir, dökülmesini önler, saç derisini derinlemesine temizler, saç köklerine kadar nüfus ederek saçı canlandırır. Papatya antiderzik etkisiyle özellikle hassas ciltlere iyi gelir..
Urtica dioica (ısırgan); Saçlara canlılık ve parlaklık verir. Saç dökülmesinin durdurulmasına yardımcı olur. Saçların gürleşmesini sağlar. saç derisinde oluşmuş kepeğin giderilmesinde yardımcı olur.
Salvia officinalis (Adaçayı) ; Adaçayı yağlı saçların fazla yağını alıp, deriyi temizler, ölü hücreleri yok eder, saç derisini canlandırır, saç dökülmesini önler derinlemesine temizlik 
Hamamelis virginiana ( Cadı Fındığı Ağacı ); Saçta yağ salgılanmasının düzenlenmesinde etkilidir. hassasiyet oluşumunu önler. Ciltte kan dolaşımını hızlandırır. 
Hedere helix (Sarmaşık Yaprağı ); Saç köklerini güçlendirir, saç dökülmesi önler, saç derisini derinlemesine temizler, saç köklerine kadar nüfus ederek saçı canlandırır
Betula alba ( Huş Ağacı); Saçları güçlendirerek saç dökülmesi ve kepeği önler.


 
   Duyurular
Bu Alana Henüz Kayıt Eklenmemiş

   En Çok İncelenenler


   Haberler
Bu Bölüme Henüz İçerik Eklenmemiş...


Sitemizi Bugün : 60  Kişi      Dün : 115  Kişi      Toplam : 161233  Kişi Ziyaret Etmiştir.          Çoğul Hitimiz : 569873